W tym roku dochodzi do częstych zatruć z powodu zażywania dopalaczy.
Na ulicach Trzebiatowa przeszedł biały marsz. W ubiegłym tygodniu było wiele przypadków, w których kilkanaście osób po zażyciu szkodliwej substancji trafiło do szpitala w złym stanie.
Dopalacze sprzedawał Aleskander N., który usłyszał już zarzuty i trafił do aresztu. Usłyszał wyrok o pozbawieniu wolności na 8 lat.

W środę na ulicach Trzebiatowa rodzice, nauczyciele, uczniowie jak i mieszkańcy zorganizowali biały marsz, aby ostrzegać innych przed szkodliwą substancją. Podczas marszu głoszono główne hasło “Dopalacze trują i życie rujnują. To Twój wybór śmierci.”

Fala zatruć jaka miała miejsce w zeszłym tygodniu, gdzie kilkanaście młodych osób trafiło do szpitala po zażyciu substancji.
Osoba, która rozprowadzała dopalacze została tymczasowo aresztowana. Policja zajmuje się sprawą i sprawdza do kogo jeszcze mogły trafić takie środki.
Jedna z poszkodowanych osób jest w śpiączce farmakologicznej.

Do szpitala trafiali jeden po drugim. Pierwsze osoby trafiły do szpitala w nocy z poniedziałku na wtorek, natomiast następne osoby trafiały tam przez cały kolejny dzień.

Po zażyciu wszyscy mieli podobne objawy między innymi uczucie dławienia, pragnienie, wymioty, psychoza itd. Ostatni objaw powodował, że ciała pacjentów wyginały się w nienaturalne pozycje- mówią lekarze.

Zatruci byli niezwykle pobudzeni przez co trzeba było zastosować pasy, aby przypiąć ich do łóżka, żeby nie spowodowali krzywdy sobie jak i innym.

Sam sprawca, Aleksander N. usłyszał zarzut o sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia wielu osób poprzez wprowadzenie do obrotu dopalaczy niebezpiecznych dla zdrowia.

Aleksander N. został pozbawiony wolności do 8 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj